Проблем с тестове - Форум
Неделя, 2017-04-30, 6:10 AM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Тестове » Проблем с тестове
Проблем с тестове
slance20Дата: Неделя, 2011-09-18, 1:53 AM | Message # 1
Частен
Група: Потребители
Съобщения: 16
Награди: 0
Статус: Offline
Здравейте!
Имам проблем с тестовете. Инсталирах модула (появи се бутон в Главното ми меню - "Тестове"). След това създадох категория Забавни тестове, после запис на тест.
Когато цъкна на бутона Тестове от главното меню, не се появява нищо, а когато цъкна върху името на самия тест от Контролния панел -> Управление на записите -> Име на записа, тестът автоматично се появява на страницата в сайта ми. След като го попълня не ми запазва резултатите и в Информация относно попълнените тестове не се появява, че съм го попълвала.
Не мога да разбера какъв е проблемът. Някой има ли идеи? sweated
Сайтът ми е http://slance20.ovo.bg/

http://slance20.ovo.bg/

НадеждаДата: Понеделник, 2011-09-19, 5:53 PM | Message # 2
Сержант
Съобщения: 29
Здравей, slance20. Проблема ти може да бъде решен с ръчно добавяне на тестовете в менюто на сайта.

За целта влизаш в "Конструктор меню" на "Контрол панел" (там ти се намира менюто на сайта) и щракаш на "Добавяне на елемент от менюто". Ще ти се появи изскачащ прозорец. В наименование записваш името на теста (такова каквото ти искаш да бъде), а на URL адрес - копираш и поставяш URL - то на теста и му даваш "Приложи".

След тази стъпка, то ще се появи като част от навигацията, но ще е отделно от модул тестове. Оставяш го така или да го вмъкваш като подменю на "Тестове".

За да се получи като подменю (падащо) меню, заставаш над плюса пред името му с мишката. Под нея ще ти изпише "вмъкване". Не мърдай мишката надолу, а натисни и задръж левия й бутон, местейки я (със задържан бутон) към "Тестове".

Натисни "Запази" и си готова.

P.S. - Ако решиш да не го местиш, пак натискаш запази. Забравиш ли да го натиснеш, нищо няма да се получи и ще трябва да го правиш наново.

slance20Дата: Понеделник, 2011-09-19, 11:09 PM | Message # 3
Частен
Съобщения: 16
Много благодаря, Надежда! smile
Така го направих. Изобщо не ми хрумна, че мога да го направя по този начин (а уж знаех, че мога да правя подменюта). Както и да е...
Между другото ако само това е начина да се качват тестове, според мен не е много удачно направен, но това си е мое мнение...

Имаш ЛС от мен в моя сайт, но влез с никнейм Admen. Още веднъж голямо БЛАГОДАРЯ за помощта! flower

http://slance20.ovo.bg/

Съобщението е редактирано от slance20 - Понеделник, 2011-09-19, 11:14 PM

НадеждаДата: Вторник, 2011-09-20, 2:19 PM | Message # 4
Сержант
Съобщения: 29
smile Беше ми приятно да помогна.

А колкото до удачността относно тестовете - и за мен не е нито удобно, нито удачно, но само това решение успях да намеря (и аз съм с тестове и доста съм търсила из настройките, но нищо не намерих :().

P.S: Не знам как да вляза с друг ник sad - нали се влиза по e-mail. Не можеш ли да го изпратиш лично до мен (или да ми го пратиш по чата на сайта ми (jena.ovo.bg)).

Съобщението е редактирано от Надежда - Вторник, 2011-09-20, 2:29 PM

vali-velДата: Събота, 2013-02-02, 6:05 PM | Message # 5
Лейтенант
Съобщения: 69
Награди: 5
Нямам статистика за попълнените тестове. Когато отида в Тестове - Информация за попълнените тестове - прозореца е празен.
Някой знае ли как се оправя това ?

Развитие|Успех|Бизнес| Заедно можем всичко!

http://velikova.eu/

yetiДата: Събота, 2013-02-02, 7:15 PM | Message # 6
Полковник
Съобщения: 154
Награди: 1
vali-vel, когато правиш нов тест, там където са опции на теста, даваш отметка на Запазeте резултатите от теста. След това вече ще виждаш кои е попълвал теста и колко е получил като точки.

Гарвана - Метъл магазин
Безплатен каталога за OVO.BG сайтове

Не цъкай

vali-velДата: Неделя, 2013-02-03, 0:09 AM | Message # 7
Лейтенант
Съобщения: 69
Награди: 5
Аууууу и сега не може ли да се оправи това. Ще пробвам все пак, ама че работааа

Развитие|Успех|Бизнес| Заедно можем всичко!

http://velikova.eu/

yetiДата: Неделя, 2013-02-03, 4:00 AM | Message # 8
Полковник
Съобщения: 154
Може да се оправи, просто редактираш теста и слагаш отметка на Запазeте резултатите от теста и вече ще отчита.

Гарвана - Метъл магазин
Безплатен каталога за OVO.BG сайтове

Не цъкай

osemshestДата: Неделя, 2013-05-26, 10:15 PM | Message # 9
Сержант
Съобщения: 20
Направих тест и за да го изпробвам реших да го реша и когато стигна до 12 ти въпрос след като задам отговора ми излиза бутон Препращане на данни и така замръзва. Правила съм други тестове, не ми е излизало това. На какво може да се дължи. За пояснение пробвах и от контрол панела да го реша така и от потребителския панел. Рестартирах компютъра и все така ми е.

Добавено (2013-05-26, 10:15 PM)
---------------------------------------------
Можете да изтриете последният ми пост. Изтрих теста изцяло, а при следващите нямах този проблем. Когато се получи така ще трия самия тест.

Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Тестове » Проблем с тестове
Страница 1 от 11
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo