Проблемът с прикачане и паркиране на закупени домейни - Форум
Неделя, 2017-04-30, 6:09 AM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 3123»
Форум » ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ » Съобщения » Проблемът с прикачане и паркиране на закупени домейни (Оправено!)
Проблемът с прикачане и паркиране на закупени домейни
BulldogДата: Неделя, 2011-12-04, 11:17 PM | Message # 1
Дзвера на форума
Група: Администратори
Съобщения: 700
Награди: 38
Статус: Offline
Огромния проблем, който имахме със сървъра вече е отстранен. От няколко дена насам вече би трябвало да можете да прикачате и паркирате закупените си домейни към нашите DNS сървъри. Искрено се извиняваме за голямото забавяне, но някои неща не зависеха изцяло от нас. Тук е мястото където да обясня, че когато прикачите и паркирате домейна към нашите сървъри ще можете да редакте MX записите, чрез които ще можете да пренасочвате Вашите пощенски кутии и съответно да създавате чрез hotmail, gmail и т. н. пощенски кутии с вашия закупен домейн (напр.: az@mysite.com ).

Преди да попитате, използвайте търсачката, Помощ за oVo и прочетете ЧЗВ.
Форумът е за взаимопомощ, админите не са длъжни да отговарят.

yetiДата: Понеделник, 2011-12-05, 1:56 AM | Message # 2
Полковник
Група: Потребители
Съобщения: 154
Награди: 1
Каква е разликата ако прикачим домейна към DNS сървъра и към IP на ovo?

Гарвана - Метъл магазин
Безплатен каталога за OVO.BG сайтове

Не цъкай

BulldogДата: Понеделник, 2011-12-05, 3:58 PM | Message # 3
Дзвера на форума
Група: Администратори
Съобщения: 700
Награди: 38
yeti, разликата е че ако не го качите на нашите DNS-и, всички настройки на домейна ще трябва да ги правите чрез контролния панел на домейн доставчика си. Ако паркирате домейна към нашите DNS-и ще можете да си правите настройките към домейна от Контролния си Панел в oVo.

Преди да попитате, използвайте търсачката, Помощ за oVo и прочетете ЧЗВ.
Форумът е за взаимопомощ, админите не са длъжни да отговарят.

Air2MaxДата: Петък, 2012-11-09, 12:35 PM | Message # 4
Майор
Съобщения: 81
Награди: 3
Виждам,че отново имате проблем с домейните и бих искал да знам кога горе долу се очаква да бъде отстранен тъй като вече 2 дни не мога да си прикача домейна?

Добавено (2012-11-09, 12:35 PM)
---------------------------------------------
Какво става, няма ли кой да отговори? 3 дни стоя, чакам и не знам какво да правя???

Max PC - Само безплатни програми

TkkДата: Петък, 2012-11-09, 2:22 PM | Message # 5
Частен
Съобщения: 14
Награди: 0
Quote (Air2Max)
иждам,че отново имате проблем с домейните и бих искал да знам кога горе долу се очаква да бъде отстранен тъй като вече 2 дни не мога да си прикача домейна?

Добавено (2012-11-09, 12:35 PM)
---------------------------------------------
Какво става, няма ли кой да отговори? 3 дни стоя, чакам и не знам какво да правя???

Предлагам ти да обясниш по подробно проблема ти. Аз вече 4 домейна паркирах и имах от време на време затруднения, които идваха от пипането по DNS настройките на хоста им и след като слагах тези на ovo първоначално си мислех, че не ми отчита домейните, но след като изтрих кеша на мозилата се оказа, че проблема и бил само при мен. За това е хубаво да споделиш какво се случва при коя стъпка.

Air2MaxДата: Петък, 2012-11-09, 3:27 PM | Message # 6
Майор
Съобщения: 81
Награди: 3
Откачих си домейна и сега не мога да го закача обратно. Паркирам го и ми излиза следното съобщение:
Появи се временен технически проблем при проверка статуса на домейна. Моля опитайте да презаредите страницата след 15 минути. Ако проблема продължи, свържете се с Техническата Поддръжка
Писах на поддръжката и ми отговориха, че имат проблем и работят върху него... Попитах кога горе долу се очаква да бъде отстранен? Няма ли начин те да ми прикачат домейна и повече не бях удостоен с внимание (типично по български) И сега си чакам вече 3 дни... сайта ми не работи... хората ме питат какво става и аз не знам какво да им отговоря... Искам да знам ако си преместя сайта в uCoz ще изгубя ли темите и публикациите във форума? Сайта ми е платен с премиум пакет до Март 2014 година, но очевидно ще трябва да го платя на друго място където поне има адекватна поддръжка.

Max PC - Само безплатни програми

vali-velДата: Четвъртък, 2012-11-29, 6:10 PM | Message # 7
Лейтенант
Съобщения: 69
Награди: 5
Някой може ли да обясни как точно се променят МХ записите на паркирания домейн? Когато си паркирах домейна имаше някакви опции, но не работеха, а сега се появява цитирания от Air2Max, надпис.

Развитие|Успех|Бизнес| Заедно можем всичко!

http://velikova.eu/

blue7skyДата: Четвъртък, 2012-11-29, 7:23 PM | Message # 8
Сержант
Съобщения: 26
Эдравейте,тоэи проблем с паркирането на домейн го има отдавна,и аэ колко дена чакам и ми иэписва същото,писах от админ панела на техническа поддръжка но вече 4 дена няма никакъв отговор.Няма как да не отбележа че форума е умрял и съпорта им го няма никакъв.

Эащо предлагате услуга беэ никакъв съпорт?Эащо никой не се отэовава когато имаме нужда от помощ предимно поради бъг в системата.Ако трябва направете техническата поддръжка платена,това на нищо не прилича.. неэнам эащо така сте иэоставили нещата angry

--------------------------------------------
и да не ме сметнете эа хейтър,ово като уеб конструктор е номер 1 но съпорта е эле,ако и той беше на ниво..

Съобщението е редактирано от blue7sky - Четвъртък, 2012-11-29, 7:29 PM

oziris811Дата: Четвъртък, 2012-11-29, 11:05 PM | Message # 9
Генерал-майор
Съобщения: 415
Награди: 13
Аз моя домейн само го прикачих. Стана бързо и проблеми съм нямал. Услугата Паркиране на домейн не ми е много ясна, но ако искате само сайта ви да се показва с новия домейн без DNS да са в ово (а в Cpanela на новия домейн) както е при мен то използвайте опцията Прикачи домейн. От над година съм с нов домейн и оплаквания по този въпрос съм нямал. Вие си решавате дали е толкова важно за Вас DNS да са ви в контролния панел на ово.

Съобщението е редактирано от oziris811 - Четвъртък, 2012-11-29, 11:07 PM

blue7skyДата: Четвъртък, 2012-11-29, 11:16 PM | Message # 10
Сержант
эдрасти oziris811,да има и втора опция эа прикачване на домейн но не я раэбирам,трябва отделно да эаплатя эа хостинг ли,ако е нужно само това ок,но това което е в момента в сайта като съдържание остава ли си,трябва ли сайта да се качва на новия хост,не ми е ясно

vali-velДата: Четвъртък, 2012-11-29, 11:30 PM | Message # 11
Лейтенант
Ами като никой не обеснява кое какво е, така ще е. Аз изчетох сума ти постове, статии и какво ли още не за паркиране, прикачване на домейн и общо взето нищо не разбрах. Иначе за има няма 10 минути си паркирах домейна тук, обаче не стигнах до никъде с тези МХ записи. Надявам се, че техническите проблеми ще се оправят и все някой ще каже нещо полезно.

oziris811Дата: Четвъртък, 2012-11-29, 11:58 PM | Message # 12
Генерал-майор
blue7sky с прикачане на домейн се сменя само името на сайта със закупения от вас домейн например от mysite.ovo.bg ще стане mysite.com/info/org/bg или там какъвто домейн сте закупили. Други промени няма да има. Хостинга си остава както и до сега на ово. Всичко по съдържанието на сайта ти си остава.
Сайта Ви ще се показва с новото име, но ще може да се влиза и от стария ово домейн. Прикачането е от няколко стъпки и е елемнтарно. Съдя, че е лесно от себе си. Погледни тази тема: http://help.ovo.bg/load/uroci/domejn/prekhvrljane_na_domejn/11-1-0-23
И въобще разгледайте добре този сайт. Има много полезни неща.

blue7skyДата: Петък, 2012-11-30, 0:42 AM | Message # 13
Сержант
наясно съм с паркирането на домейн чреэ първия начин (както е обяснено в help.ovo.bg),правила съм го и преди но и тогава имаше бъг и ми го оправиха ръчно,эначи проблема е че има бъг и че от техническа поддръжка не отговарят,може и да работят по въпроса,но нека и ние энаем как стоят нещата,не е трудно да напишеш един ред

vali-velДата: Петък, 2012-11-30, 11:51 AM | Message # 14
Лейтенант
oziris811, Благодаря ти за линка, помолих ги да добавят и нещо за МХ записите.

oziris811Дата: Петък, 2012-11-30, 12:15 PM | Message # 15
Генерал-майор
МХ записите това ще е полезно за урок. Аз като прикачих моя домейн после доста трудно си направих email от рода на mysite@com
Но с метода на проби и грешки всичко става.

Съобщението е редактирано от oziris811 - Петък, 2012-11-30, 12:16 PM

Форум » ОБЩА ИНФОРМАЦИЯ » Съобщения » Проблемът с прикачане и паркиране на закупени домейни (Оправено!)
Страница 1 от 3123»
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo