собствени структури за бази-данни - Форум
Събота, 2017-06-24, 4:43 PM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум » Други » Предложения за подобряването на oVo » собствени структури за бази-данни
собствени структури за бази-данни
nomtaxДата: Четвъртък, 2013-02-14, 7:30 PM | Message # 1
Сержант
Група: Потребители
Съобщения: 35
Награди: 0
Статус: Offline
Като разглеждам отделните модули, много от тях си приличат. Например файл-каталог, сайт-каталог, блог, галерия.
Ще е добре ако има начин всеки така да комбинира полетата, че да си направи собствени модули на същия принцип.
Например собствен модул, който да има по избор снимка, текст, файл за сваляне и т.н., полета със собствени имена и променливи. По този начин сайтовете ще станат по-оригинални, въпреки че ще ползват едни и същи ресурси.

www.botanica.ovo.bg

GemДата: Петък, 2013-02-15, 11:04 AM | Message # 2
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
nomtax,
това е система SAS - software as a service (софтуеър като услуга). И все пак имаш пълната свобода да изградиш оригинален сайт като адаптираш/изменяш настройките на всеки един модул. Ако искаш ти да си изграждаш модули - учи php или друг език. впрочем системата е написана на Perl, а не на php....
Оригиналност на сайтовете можеш да постигнеш с CSS/html

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

nomtaxДата: Сряда, 2013-02-20, 2:38 PM | Message # 3
Сержант
То добре Perl или PHP, обаче доколкото ми е известно, OVO не позволява потребителски скриптове на сървъра. По тази причина си мисля, че добро решение ще е ако просто може да се избират полета за всяка от предлаганите бази-данни.
Иначе има много други решения, разбира се.

www.botanica.ovo.bg

GemДата: Сряда, 2013-02-20, 3:57 PM | Message # 4
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
за момента не можеш да хостваш потребителски php скриптове на сървърите на ово, но можеш да импортираш php скриптове, хоствани на друг сървър. в юкоз хостването и използването на php скриптов е възможно, но е платена услуга. Това, което аз имах предвид в по-горния си пост е по-скоро, ако системата не те удовлетворява насочи се към друга, или се ориентирай към програмиране на кастъм динамични системи. Относно полетата - можеш да коригираш кои полета искаш да използваш, да махаш стандартните, да добавяш нови текстови полета и да ги преименуваш. Създаване на собствен модул категорично е невъзможно, честно казано не разбирам целта на предложението ти. Ако желаеш разбира се можеш да публикуваш предложението си в английския форум на юкоз - там има специална тема за това, но трябва добре да обясниш какво предлагаш, каква е необходимостта от това и каква е евентуалната полза. трябва да го оформиш и на английски. Успех.

http://forum.ucoz.com/forum/56-7902-1

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

nomtaxДата: Четвъртък, 2013-02-21, 10:57 AM | Message # 5
Сержант
Ok. Не, системата е добра и това е причината да я избера.
Явно не съм разбрал че мога да добавям и махам текстови полета. Това ми е напълно достатъчно. Благодаря.

www.botanica.ovo.bg

Форум » Други » Предложения за подобряването на oVo » собствени структури за бази-данни
Страница 1 от 11
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo