Проблем със този скрипт за последни коментари - Page 2 - Форум
Събота, 2017-06-24, 4:57 PM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Общи въпроси » Проблем със този скрипт за последни коментари (Помогнете)
Проблем със този скрипт за последни коментари
bogiborisovДата: Понеделник, 2013-05-13, 10:01 PM | Message # 16
Подполковник
Група: Потребители
Съобщения: 112
Награди: 0
Статус: Offline
Твоят вид на скрипта,който предостави,изглежда много добре в сравнение с старото положение,когато поставих предишните кодове.Сигурно няма как да го догодим както демото,но Гем иначе ми харесва,но ако успееш да го обновиш както на демото ще те разцелувам от благодарност,но и този вариант ме задоволява.Заплитано се изказах smile

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Понеделник, 2013-05-13, 10:05 PM

GemДата: Понеделник, 2013-05-13, 10:10 PM | Message # 17
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
bogiborisov, седни понаучи CSS и се въздържай от фамилиарни коментари за да не банна от форума.
това не е моят вид на скрипта, това е css на демото. аз със сигурност мога да го 'догоня' демото , не е никакъв проблем, но само погледни колко е ширината на демото и как ти се опитваш да го нагъчкаш на 195 пиксела.........е, няма как да стане

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

bogiborisovДата: Вторник, 2013-05-14, 0:07 AM | Message # 18
Подполковник
Не съм целял нищо лошо с моето изказване.Не виждам с какво съм те подразнил.
Аз ти изливам благодарността си а ти ме обиждаш.Няма да седна да уча цс,ти сигурно си прочела доклад от книги за цс и знаеш повече от мен,не го оспорвам.
Просто поставих набързо скрипта и исках да видиш как изглежда,това с размерите на скрипта бих го привел в вида,по който ми харесва,ако ще и резолюцията да е 1000 пиксела.Като можеш да догониш демото,дай готовия код както изглежда то,забрави,че този форум е за взаимопомощ и при всеки мои въпрос и питане не е уместно да добавяш колко съм бил неграмотен според теб.Няма нищо лошо,че питам за скрипта,за това са създадени готовите скриптове за системите юкоз и ово,за да ни улесняват.Какво разбирам само аз си знам.Отскоро съм в тази система и както виждаш се постарах да изпълня всички стъпки по скрипта и затова отворих тази тема.Ако някой друг потребител вижда някакъв негативизъм или сарказъм на коментара ми към теб значи ме банни завинаги.Щом те е подразнило,че ти благодаря от все сърце.Нямам думи.

Добавено (2013-05-14, 0:07 AM)
---------------------------------------------
Не знайно как скрипта излезна както на демото в син цвят http://aktualno.ovo.bg/stuff/ .
Но първите имена на потребителите нещо не се виждат.

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Вторник, 2013-05-14, 0:06 AM

GemДата: Вторник, 2013-05-14, 0:35 AM | Message # 19
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
има си правила във форума, има си и начини за изразяване на благодарност. .......нищо в коментара ми не намеква, че си неграмотен (освен твоята забележка), но упорството, че нямаш желание да понаучиш CSS ме шокира !
Системата е като един бял лист, html / CSS са четката и боите за да направиш това, което искаш....

да, нета е пълен с теми/скриптове писани от кого ли не.........има работещи има и неработещи, с пропуски и т.н. форумът е за взаимопомощ, но моите задължения на администратор не включват корекция / редакция на скриптове с пропуски, некадърно написани или неработещи такива......а се отнасят главно до самата система.
днес изгубих ценни 10 минути за да разгледам демото и да открия грешките, да постна работещ вариант
по-дребните корекции на CSS съобразно ширините на съответния дизайн трябва да си направиш сам.

не смятам, че съм те обидила по какъвто и да е начин. постарах се да помогна и подскажа достатъчно за да си поставиш успешно вида на информера, затова тонът ти на 'Многострадалната Геновева' не е много подходящ за случая

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

bogiborisovДата: Вторник, 2013-05-14, 0:57 AM | Message # 20
Подполковник
Добре,благодаря ти за старанието ти,че ми помогна,като получих от теб работещ скрипт като демото.
Уважавам факта,че ми обърна внимание на моя пост и ми предостави наготово скрипта,който желаех и изпитвах трудност да поставя.Не знаех,че тези 10 минутки си ги загубила да се бъхтиш с моя проблем.Звучи всякаш си го правила с голям зор и неприязъм.Относно Цс е сложен за боравене и най вече свързан с промяна на дизайна на сайта,а аз няма какво да променям по него освен да го дописвам,когато добавям например скриптове като този.Няма какво да те шокирвам,знам да насгаждам някой неща там,но не искам да повредя сайта си,като ръчкам постоянно в него.Имам и други занимания,не само да се съсредоточавам в сайта си.Щом се мъча да добавям нови неща в него значи имам желание.
Гем,нали забрави за спора ни,че и без това постовете надхвърлят и прегледите по брой.Не ми се иска да ги увеличаваме.А и ако продължа с излишните коментари ще стана много бързо запознат с ово.Шега.

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Вторник, 2013-05-14, 2:00 AM

Air2MaxДата: Вторник, 2013-05-14, 8:49 PM | Message # 21
Майор
Съобщения: 81
Награди: 3
В много случаи определени елементи в даден сайт за да се показват правилно изискват <!DOCTYPE...> който общо взето определя поведението на браузъра. Когато ровиш за разни екстри по руските сайтове чети внимателно дали нещото което си решил да поставиш в сайта си не изисква <!DOCTYPE...> По подразбиране сайтовете в oVo го нямат, но има опция да се добави.

Max PC - Само безплатни програми

bogiborisovДата: Вторник, 2013-05-14, 9:29 PM | Message # 22
Подполковник
Благодаря,но този код къде се добавя?в самата цс таблица ли?Доста внимателно оглеждам какви са стъпките,когато добавям такива скриптове и честно да ти кажа в нито 1 до сега не съм срещал този код да се изисква.

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Вторник, 2013-05-14, 9:35 PM

Air2MaxДата: Вторник, 2013-05-14, 9:36 PM | Message # 23
Майор
Контролен панел, настройки, общи настройки... и там най-долу ще видиш полето където се добавя. Аз ползвам този -
Code
<!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd" >
Може да пробваш да видиш ще се появят ли разлики в облика и подредбата на сайта ти.

bogiborisovДата: Вторник, 2013-05-14, 9:42 PM | Message # 24
Подполковник
А аз ползвам този <!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"> Каква е разликата не разбирам?

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Вторник, 2013-05-14, 9:43 PM

Air2MaxДата: Вторник, 2013-05-14, 9:55 PM | Message # 25
Майор
Различни версии са... ето тук може да прочетеш за <!DOCTYPE...> , разликите между версиите и всичко останало което би ти отговорило на доста въпроси.

Добавено (2013-05-14, 9:55 PM)
---------------------------------------------
При мен нуждата от <!DOCTYPE...> се появи когато поставих тулбар на сайта си който трябваше да стои най-долу но, при поставянето на скрипта за тулбара се изкриви целия сайт и тулбара беше навсякъде само не и там където трябва :)) С поставянето на <!DOCTYPE...> всичко си дойде на място.

Съобщението е редактирано от Air2Max - Вторник, 2013-05-14, 9:57 PM

bogiborisovДата: Вторник, 2013-05-14, 10:14 PM | Message # 26
Подполковник
Благодаря ти за статията.Доста е интересна.Сложих твоята таг стойност,но да ти кажа сайта не подлежи на промени,след като го поставих.Едно и също си е.

Air2MaxДата: Сряда, 2013-05-15, 0:22 AM | Message # 27
Майор
Това беше само вероятност която отметнахме като причина :)) Най добре послушай Gem, страничния ти блок е много тесен и вероятно по дългите имена не се събират и минават някъде отзад. Най-добре избери друг шаблон с по-широк страничен блок който ще ти даде и по-добри възможности.

Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Общи въпроси » Проблем със този скрипт за последни коментари (Помогнете)
Страница 2 от 2«12
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo