Как да сложа като начална страница модул видео? - Форум
Вторник, 2017-06-27, 1:39 PM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Общи въпроси » Как да сложа като начална страница модул видео?
Как да сложа като начална страница модул видео?
bogiborisovДата: Понеделник, 2013-08-19, 2:17 PM | Message # 1
Подполковник
Група: Потребители
Съобщения: 112
Награди: 0
Статус: Offline
Здравейте.Имам няколко въпроса:
1.Как да сложа като начална страница модул видео в ово,тъй като не го откривам в общи настройки?
Бих искал модул видео да стой в началната ми страница.
2.Защо в цс таблицата,оцветена със жълт цвят не мога да нанасям повече кодове,а ми излиза :Максималната дължина на шаблона е 50000 симовола.Виждам,че имам още 1 цс таблица,но в нея ако напиша някакъв скрипт,нищо не се получава.
Благодаря ви.

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Понеделник, 2013-08-19, 2:19 PM

AtlantisДата: Понеделник, 2013-08-19, 2:33 PM | Message # 2
Подполковник
Съобщения: 131
Награди: 6
Привет эа другите модули това може да стане от общи настройки эа Видео може да стане със скрипт эа пренасочване cool

http://atlantis.runhosting.com
http://hap.ucoz.com
http://atlantis.ovo.bg
http://fan1atlantis.wordpress.com

GemДата: Понеделник, 2013-08-19, 2:42 PM | Message # 3
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
в допълнение на това, което е казал Atlantis
всички CSS таблици са оцветени в жълто... има няколко стандартни CSS:

1.обща за целия сайт
2. За модул ел.магазин (ако е активиран) важи за съответните шаблони
3. за модул Видео (ако е активиран)важи за съответните шаблони

наистина има ограничение в броя на символите, но можеш да добавяш колкото си искаш CSS таблици като файлове и да ги 'активираш' за съответни страници/модули...

ето и пример на сайт с повече от 1 CSS ...

<link rel="stylesheet" href="/css/normalize.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/style.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/revslider.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/responsive.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/demo.css" type="text/css" media="screen">

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

bogiborisovДата: Понеделник, 2013-08-19, 2:55 PM | Message # 4
Подполковник
Е в ucoz е възможно за начална страница да се използва модул видео,а тук не може.
Няма ли празно поле,защото когато правя информер и мога да сложа модул видео,който се намира в празно поле,а това не може.

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Понеделник, 2013-08-19, 2:57 PM

GemДата: Понеделник, 2013-08-19, 3:35 PM | Message # 5
Запознатa с oVo
ами ползвай си ucoz ;-) многократно сме дискутирали, че модул Видео не е официално предназначен за нас, но сме го побългарили, така че да го използваме .... а информер на модул видео винаги можеш да изкараш на начална страница....

Gem Design Studio

bogiborisovДата: Понеделник, 2013-08-26, 11:50 PM | Message # 6
Подполковник
Но в момента поставих 1 шаблон,който няма нито цс таблица,нито нищо.Има само страници сайта ,както и се качват и файлове във файловия мениджър.Този шаблон няма код за цс таблица и в конструктур шаблон не се вкарва нищо.От този шаблон работи само модул видео,а другите не и започнах да коригирам другите страници на сайта ми като гледам от другия ми сайт структурата на кодовете,за да мога да добавя точно в центъра ENTRY_TITTLE липсващите кодове и това го правя само и само за да запазя обложката на новия шаблон,който има свой контейнер,горна и долна част на уеб сайта и общо оформение като цяло,но могат да се оправят и другите модули да вървят с него,просто трябва да се дописват кодове във всеки един.Като го поставих този шаблон,той ми е определил някакъв стил във цс таблицата,който си е негов и като пробвах да сложа например 1 скрипт за форма коментари,който трябва да го сложа и във цс таблицата,тогава шаблона веднага се разваля,който съм сложил.Така че как да си направя друга цс таблица или да успея във същата си да нанеса и други кодове,скриптове.В сегашния ми цс заради новия щаблон само да поставя друг код и шаблона се размазва.Да не би да трябва да се огради шаблоновата част в цс таблицата,която е,тъй като гледам,че няма никакви разделения.А виждам само 2 цс таблици,едната е май за модул видео,а другата си е съществената,но в нея е настанен само шаблона и други скриптове,кодове не приема ако сложа.Какво да направя?Помощ?

Добавено (2013-08-26, 11:50 PM)
---------------------------------------------
Как да добавя нови CSS таблици и да ги активирам за съответни страници,модули?

Съобщението е редактирано от bogiborisov - Понеделник, 2013-08-26, 11:49 PM

monsterkillДата: Понеделник, 2013-08-26, 11:51 PM | Message # 7
Частен
Съобщения: 18
Как да добавя нови CSS таблици и да ги активирам за съответни страници,модули?

GemДата: Вторник, 2013-08-27, 0:26 AM | Message # 8
Запознатa с oVo
качваш съответния CSS файл в главната директория или в папка css например
след това в съответния шаблон поставяш между таговете <head> </head> линка към CSS
например:

<link rel="stylesheet" href="/css/моят файл.css" type="text/css" media="screen">

в посочения пример файлът е качен в папка css

както е посочено в един от по-горните ми постове....

Quote (Gem)

<link rel="stylesheet" href="/css/normalize.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/style.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/revslider.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/responsive.css" type="text/css" media="screen">
<link rel="stylesheet" href="/css/demo.css" type="text/css" media="screen">

Gem Design Studio

monsterkillДата: Вторник, 2013-08-27, 12:37 PM | Message # 9
Частен
Съобщения: 18
CS файла може ли да ми е в notepad,след това да го кача с име css или друго?И как да позная за кой модул ще е цс таблицата,която правя?В кой съответен шаблон да го сложа?

GemДата: Вторник, 2013-08-27, 2:46 PM | Message # 10
Запознатa с oVo
файлът трябва да е с разширение .css ..........можеш да използваш друг css файл и да поставиш в него съдържанието, което желаеш. можеш да използваш notepad за отваряне и редакция на този тип файлове.

за останалите ти въпроси, ако не можеш да се ориентираш в шаблоните на различните модули, по-добре не се захващай с това. по-лесният вариант е да добавиш допълнителните стилове в основната CSS таблица.

Gem Design Studio

Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Общи въпроси » Как да сложа като начална страница модул видео?
Страница 1 от 11
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo