Условни оператори скриване на ник - Форум
Петък, 2017-04-28, 11:09 AM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Общи въпроси » Условни оператори скриване на ник
Условни оператори скриване на ник
oziris811Дата: Четвъртък, 2014-01-30, 0:09 AM | Message # 1
Генерал-майор
Група: Потребители
Съобщения: 415
Награди: 13
Статус: Offline
Как да скрия кодове $USERNAME$ и $PROFILE_URL$ или направо <a href="$PROFILE_URL$">$USERNAME$</a> за групи: Гости, Потребител + още две групи създадени от мен, а на останалите групи да си е нормално? Освен това на скритите групи да им се показва определен текст.

С много мъки успях да скрия само за гостите и то само кода $USERNAME$ Нещо не можах да ги комбинирам, което не ме устройва.

Така и не можах да ги схвана тези условни оператори. Моля за помощ по-опитните.

Съобщението е редактирано от oziris811 - Четвъртък, 2014-01-30, 0:10 AM

AtlantisДата: Четвъртък, 2014-01-30, 2:23 AM | Message # 2
Подполковник
Съобщения: 131
Награди: 6
Привет

условните оператори имат относително проста эадача а имено да направят сравнение със эададено условие
ако условието е иэпълнено ще се покаже едно а ако не е друго

Прикачвания: 2977817.jpg(49Kb)

http://atlantis.runhosting.com
http://hap.ucoz.com
http://atlantis.ovo.bg
http://fan1atlantis.wordpress.com

GemДата: Четвъртък, 2014-01-30, 12:21 PM | Message # 3
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
a устройва ли те <a href="$PROFILE_URL$">$USERNAME$</a> да се вижда само от логнати потребители т.е да е невидимо за гости ? за 2 групи мога да ти помогна за кода но ако групите са 4 не съм сигурна....... затова предлагам този по- лесен вариант

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

oziris811Дата: Четвъртък, 2014-01-30, 4:16 PM | Message # 4
Генерал-майор
Atlantis знам за какво се използват, но не знам как да ги пиша.
Gem ако става за 2 групи т.е гости + още една (тази която е първата щом се регистрираш мисля, че е с ID 1 ) е добре.

М/у сетих се и за друг вариант, ако е по лесен може и него. Например в самия шаблон (т.е в кода на условните) да добавям определени имена от определена група на, които да не се вижда ника а да се изписва текст избран от мен. Имам подобен скрипт във форума но не е с условните т.е не скрива а оцветява ника на определена от мен група + имена от тази група добавени от мен. Сега като се замисля стана много сложно. Погледни за гости + една група.

И един въпрос. Когато се опитвах да направя аз тези условия опитах да разбера как да разделя два или повече оператора в един ред един от друг. Разглеждах разни подобни писания в интернет и видях два начина || или or . Въпроса ми кои е правилния и ако са повече от два все по един и същи начин ли се разделят?

Съобщението е редактирано от oziris811 - Четвъртък, 2014-01-30, 4:22 PM

GemДата: Четвъртък, 2014-01-30, 5:18 PM | Message # 5
Запознатa с oVo
малко се обърках.
ето един по-лесен вариант само с 1 условие:

$PROFILE_URL$ и $USERNAME$ е видим само за три групи 2,3,4 - Проверени, Модератори и Администратори. Всички останали и гостите виждат текст видим от всички останали

<?if($USER_LOGGED_IN$ and $GROUP_ID$="2" || $GROUP_ID$="3"|| $GROUP_ID$="4")?><a href="$PROFILE_URL$">$USERNAME$</a><?else?>текст видим от всички останали<?endif?>

на въпроса ти .....при по-сложните условия се използват операторите и / или тоест две условия да са изпълнени едновремено или отделно

и - обозначава се с and=[&&
или - обозначава се с or = ||

мисля, че е разбираемо....

за 2 групи става, сега тествах и за 3 също става, вероятно и за повече. С гостите е малко трудно да се състави условие защото тази група няма ID.
може евентуално да се използва
<?if(!$USER_LOGGED_IN$)?>текст видим само за гости <?endif?> т.е. ако потребителят не е логнат.

напиши с изречения условието което искаш да зададеш, че наистина малко се обърках и ще се опитам да го съставя...

Gem Design Studio

oziris811Дата: Четвъртък, 2014-01-30, 5:59 PM | Message # 6
Генерал-майор
Gem нещо не се получава с първия код. При всички групи се скрива $USERNAME$ и се показва само добавения текст.

Само така работи както трябва: <?if($USER_LOGGED_IN$)?><a href="$PROFILE_URL$">$USERNAME$</a><?else?>Anonymous<?endif?>
Гостите виждат текста а на всички други си е нормалния изглед. Поне още една група да се включи ще е идеално.
В момента тествам във Вид на записа - Издател (publ).

Съобщението е редактирано от oziris811 - Четвъртък, 2014-01-30, 6:07 PM

GemДата: Четвъртък, 2014-01-30, 6:03 PM | Message # 7
Запознатa с oVo
странно, защото работи на доста места например във вида на записите и пълния текст на записа, преди малко тествах. къде точно трябва да стои при теб?

Gem Design Studio

oziris811Дата: Четвъртък, 2014-01-30, 7:41 PM | Message # 8
Генерал-майор
Значи Gem кода ти е верен. Извежда условията. Но самия ти код е за записа с коментарите. Където вместо $USERNAME$ е само $USER$

<?if($USER_LOGGED_IN$ and $GROUP_ID$="2" || $GROUP_ID$="3"|| $GROUP_ID$="4" || $GROUP_ID$="5" || $GROUP_ID$="6"|| $GROUP_ID$="7" || $GROUP_ID$="8")?><a href="$PROFILE_URL$">$USER$</a><?else?>текст видим от всички останали<?endif?>

А за да стане за Вид на записа не е $GROUP_ID$ а $CUR_GROUP_ID$

<?if($USER_LOGGED_IN$ and $CUR_GROUP_ID$="2" || $CUR_GROUP_ID$="3"|| $CUR_GROUP_ID$="4" || $CUR_GROUP_ID$="5" || $CUR_GROUP_ID$="6"|| $CUR_GROUP_ID$="7" || $CUR_GROUP_ID$="8")?><a href="$PROFILE_URL$">$USERNAME$</a><?else?>текст видим от всички останали<?endif?>

С две думи получи се точно това, което си представях. Благодаря много, че се отзова.

Съобщението е редактирано от oziris811 - Четвъртък, 2014-01-30, 7:42 PM

Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Общи въпроси » Условни оператори скриване на ник
Страница 1 от 11
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo