Шаблони от ucoztemplates.com - Форум
Понеделник, 2017-06-26, 11:54 AM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 1 от 11
Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Персонализиране на дизайни » Шаблони от ucoztemplates.com
Шаблони от ucoztemplates.com
GemДата: Вторник, 2012-11-20, 6:39 PM | Message # 1
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
Статус: Offline
Здравейте,

официалният сайт на юкоз за безплатни шаблони www.ucoztemplates.com е с изтекъл домейн. Някой има ли свалени шаблони от www.ucoztemplates.com ? Шаблоните бяха много коректно направени и с работещ конструктор, макар и с по-семпъл дизайн. Моля ако някой има такъв шаблон да се свърже с мен за да качим някои от по-добрите шаблони в help.ovo.bg.

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

oziris811Дата: Вторник, 2012-11-20, 7:55 PM | Message # 2
Генерал-майор
Група: Потребители
Съобщения: 415
Награди: 13
Току що свалих един дизайн от сайта - Sparks. Явно са го оправили.

Прикачвания: 2067070.png(253Kb)

polikseniya_aДата: Вторник, 2012-11-27, 2:43 PM | Message # 3
Сержант
Съобщения: 31
Награди: 0
Зравейте, отново,

Ще ми се да си сменя дизайна, но:
- искам да си намеря някакъв отговарящ на тематика: "красота и здраве', но да е със слайд отгоре.
- някой може ли да ме посъветва откъде мога да си намеря такъв и да има обяснение за инсталирането, по възможност да не е толкова трудно...
- дизайнът трябва а е пригоден за сайт с онлайн магазин, непременно.

Gem, Lilian store ми харесва, но искам да има и слайд(преди, когато ми каза, си мислех за друг дизайн).

НАЙ–СИГУРНОТО НЕЩО Е ПРОМЯНАТА!

oziris811Дата: Вторник, 2012-11-27, 3:04 PM | Message # 4
Генерал-майор
Разгледай този сайт: www.ucoztemplates.com
Има видео урок за поставянето на всеки шаблон. Лесни за поставяне са и са пригодени за ово.

polikseniya_aДата: Вторник, 2012-11-27, 6:15 PM | Message # 5
Сержант
oziris811
А как мога да си добавя слайд на Lilian store от help.ovo.bg - този темплейт също ми харесва, но искам да е със слайд и да му променя цвета малко на розовото. и черното.

Red Line, от споменатия сайт, също ми допада, но и там не разбирам първа точка от инсталацията, тази с FTP сървъра - не зная как да поставя в него папките на шаблона, също така ми се иска да му променя и на него цвета от червен в друг и да го разтегна(увелича ширината) малко като размер, но предполагам, че с размера ще се справя по-лесно.

Съобщението е редактирано от polikseniya_a - Вторник, 2012-11-27, 6:18 PM

oziris811Дата: Вторник, 2012-11-27, 6:28 PM | Message # 6
Генерал-майор
polikseniya_a със слайдовете не съм много наясно. В Help.ovo има няколко + обяснения за поставянето. Ако не се лъжа слайд може да се постави във всеки сайт.
Промяната на цвета се променя по различни начини за различните шаблони. Примери за редакция (но на стандартните шаблони за ово) може да погледнеш тук:

http://help.ovo.bg/load/redaktirane_standartni_shabloni/23
тези уроци може да ти послужат като отправна точка.
Относно FTP това е програма за качване на файлове. Не е казано, че точно с нея може да си качиш файлове. Просто е по бързо. Ти може да си използваш файловия менаджер.
Копирам ти от един мой урок стъпките/превода как се качва нов дизайн.

Сваляте архива и качвате файловете във файловия си менаджер.
Копирате кода от текстовия файл tmpl.txt и го поставяте в: Админ панел => Дизайн => Конструктор шаблони.
Копирате кода от текстовия файл Таблица стилей (CSS).txt и го поставяте в: Админ панел => Персонализиране на дизайна => Стил таблица (CSS)
Правите си папка (ако нямате вече с такова име) във файловия менаджер с име img и качвате картинките от папка img. С тази стъпка приключвате.

Съобщението е редактирано от oziris811 - Вторник, 2012-11-27, 6:33 PM

GemДата: Вторник, 2012-11-27, 6:32 PM | Message # 7
Запознатa с oVo
polikseniya_a,
моят съвет е ако ти трябва темплейт за ел.магазин да избереш Lilian store. Много е трудно ако шаблонът не е за ел.магазин да бъде адаптиран за тази цел и особено за начинаещ 100% съм убедена, че е невъзможно да се получи добре. Ел. магазин има отделен CSS.

Слайд може да се добави във всеки шаблон, това е много по-лесно.
FTP не е задължително да се използва - може всичко да се качи и ръчно през файлов мениджър. Трябва само да се създадат съответните папки като стриктно се задава точното наименование на папката и съответните файлове се качват в папйката според сваления шаблон.

Относно цветове и ширина: промените се правят в CSS. Цветовете е доста лесно да се сменят, докато за ширината може да се наложат повече корекции на различните блокове.

Ако си начинаеща по-добре не разбутвай ширината.

Gem Design Studio

polikseniya_aДата: Сряда, 2012-11-28, 0:40 AM | Message # 8
Сержант
Мерси, сега ще се опитам и ще видя какво ще направя, за всеки случай ще си запазя едно резервно копие.
в halp.ovo има един, който харесвам много, но няма да мога да се справя със интегрирането на онлайн магазина. Може би е така и с Red Line. Иначе не зная защо не ги виждам другите със слайдовете...Като че ли трябва да си инсталирам Lilian store и да търся вариант да му сложа и слайд после. Ако някой знае и иска да помогне, ще се радвам smile

И още - виждам, че в папката със изображения, на Lilian Store има снимки, които не ми отговарят на концепцията, как мога да ги сменя псоле тези снимки?

Добавено (2012-11-28, 0:40 AM)
---------------------------------------------
От указанията на този линк направих всичко както е написано без т.8 и т.11(защото не зная къде да ги намеря тези места), но се получи това:

РЕЗУЛТАТЪТ

Няма ми я шапката на сайта и страничните блокове са с половин довършен дизайн...
Не бих искала да остане така, моля за помощ!
Какво да направя сега - така е ужасно?! cry

Съобщението е редактирано от polikseniya_a - Сряда, 2012-11-28, 0:49 AM

GemДата: Сряда, 2012-11-28, 1:08 AM | Message # 9
Запознатa с oVo
Здравей,

извинявам се, но съм допуснала грешка при писането на инструкцията : clefter.txt не трябва да се поставя в глобалния блок. не го поставяй изобщо

За да не правиш всичко отначало направи следното:
1. постави отново tmpl_bg.txt в конструктор шаблони и генерирай наново шаблоните на сайта.
2. постави кода от _shopMain.txt в шаблона за начална страница на ел.магазин
3. постави и кодовете за вида на артикула в каталога и пълната страница на артикула в магазина

не съм сигурна за вида на количката, но мисля, че кодът ще се запази.

извинявам се още веднъж. странно, че никой не се е оплакал а шаблонът е свален 16 пъти.

Gem Design Studio

polikseniya_aДата: Сряда, 2012-11-28, 1:23 AM | Message # 10
Сержант
Няма нищо - и аз това предположих, но реших че и аз може да съм объркала smile
Направих промените и:
(какво да направя с въпросния файл, след като вече съм го поставила?)

- нямаше ми го основното меню - което се появява горе - празно ми беше, но аз намерих откъде да го добавя;
- бутон "Добави" под продуктите в онлайн магазина не ми е оцветен, а в демото е в розово.
- създадох си хоризонтално меню, освен вертикалното, но сега вертикалното меню неми се показва над продуктите. Бих искала да ми излиза и хоризонтално и вертикално меню, за да може да е по-прегледно(както е показано в демото).Може би, някъде в кодовете, трябва да поставя шаблона, но не зная къде и как.
- как да променя "дървените" сиви бутони на суб менюто - има ли начин?
- бих искала на мястото на тези снимки да сложа един или два слайдера, единият(на мястото на голямата снимка) да показва снимки от акциите, а другият да ги сменя на случаен принцип от всички други страници, а на мястото на третата снимка да стои логото(подредбата на двете малки снимки може да е различна)

Не съм забелязала други елементи, но ще прегледам и ще питам, ако има.
И още - сега как да променя розовото в друг цвят? - например - оранжев и черното - в маслено зелено, да кажем(казвам примерни цветове - може би ще реша да са други).

Съобщението е редактирано от polikseniya_a - Сряда, 2012-11-28, 11:50 AM

GemДата: Сряда, 2012-11-28, 12:27 PM | Message # 11
Запознатa с oVo
Виждам, че магазина вече изглежда по-добре.
За да ти се показва вертикалното меню:

1.активирай конструктора на сайта
2. Изтрий излишните блокове като чат/приятели, анкета и т.н.
3. В първия блок постави $SMENU_1$ (в режим на редакция - HTML)
4. Във втория блок постави $CATEGORIES$ (в режим на редакция - HTML)
Хоризонталното меню не е предвидено да има подменюта затова изглежда дървено - можеш само да промениш цвета (цвят на Админ бара)

Два слайдера на начална страница (jQuery slajderi) е малко сложно, но не е невъзможно. Това обаче, което искаш слайдера да ти е обвързан с опеделена категория на стоките в магазина е доста сложно. Като за начало препоръчвам на мястото на снимките да използваш стандартния Widget - за смяна на снимки. Големият слайдер на това демо е направен по този начин: http://fringe.ovo.bg/

по-късно можеш да се опиташ да си сложиш и този продуктов слайдер:

този е за новини, но лесно може да се адаптира за магазин:
http://help.ovo.bg/load....-1-0-39

а този е за файлов каталог и може да се адаптира за магазин (демото е за ел.магазин)

http://help.ovo.bg/load....-1-0-56

Относно цветовете: разгледай кои от цветовете ти са картинки. останалите трябва да промениш в CSS-a

За бутона "Добави" -ще погледна отново кода какво не е наред.

Gem Design Studio

Съобщението е редактирано от Gem - Сряда, 2012-11-28, 12:28 PM

polikseniya_aДата: Сряда, 2012-11-28, 12:51 PM | Message # 12
Сержант
Да - в голяма степен се оправи. Както се казва - сън не ме хваща - голяма "краста" е!
- с $SMenu_1$ се оправих вече.
- не зная как да сменя буквите на анкетата(резултати/архив), както и името ми в статистиката - да не са в pink, а в друг - никъде не ги намирам..

Сега ги продължавам едно по едно. Благодаря за инструкциите и помощтта! biggrin

П.П. А дали ще може малко инструкции относно слайдерите, като за.... съвсем начинаещи smile

Съобщението е редактирано от polikseniya_a - Четвъртък, 2012-11-29, 3:54 AM

Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Персонализиране на дизайни » Шаблони от ucoztemplates.com
Страница 1 от 11
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo