Редактор страници - Page 2 - Форум
Понеделник, 2016-12-05, 3:30 PM
Главна Регистрация ЧЗВ (FAQ) Вход
Добе дошли, Гост · RSS
[ Ново съобщение · Членове · Правила на форума · Търси · RSS ]
Страница 2 от 2«12
Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Редактор страници » Редактор страници (Как да?)
Редактор страници
djice0955Дата: Понеделник, 2012-08-06, 4:41 PM | Message # 16
Сержант
Група: Потребители
Съобщения: 25
Награди: 1
Статус: Offline
Quote (MegaKilled)
djice0955, в началната страница имаш
[ Добави запис за новини ]
$LAST_NEWS$

Трябва да натиснете в начaлна страница "Редектрирайте във визулаен редактор" - Оченцето. И го копираш това където ти го дадох и го слагаш в новата страница,но както добавиш някаква новина тя се показва на всички страници,които си служил:

[ Добави запис за новини ]
$LAST_NEWS$

БЛАГОДАРЯ но искам да попитам след като създам новата страница и да речем страницата се казва - бонбон
и натискам за запазване за създаване на страницата после най отдоло на страницата натискам редактиране на виртоалния редактор и каде точно да поставя това $LAST_NEWS$ за дасе появи - [ Добавете нов запис ]

oziris811Дата: Понеделник, 2012-08-06, 5:56 PM | Message # 17
Генерал-майор
Съобщения: 415
Награди: 13
Тези кодове се поставят в шаблона на съответния модул. Например: Админ панел - Издател - Персонализиране на дизайна - Главна страница на Издателя. Поставяш кода където би искал да се появи.
Подчертавам, че по-горния код не съм използвал лично.

djice0955Дата: Понеделник, 2012-08-06, 7:43 PM | Message # 18
Сержант
Съобщения: 25
Quote (oziris811)
Тези кодове се поставят в шаблона на съответния модул. Например: Админ панел - Издател - Персонализиране на дизайна - Главна страница на Издателя. Поставяш кода където би искал да се появи.
Подчертавам, че по-горния код не съм използвал лично.

БЛАГОДАРЯ МНОГО

osemshestДата: Петък, 2013-05-24, 3:55 PM | Message # 19
Сержант
Съобщения: 20
За да не отварям нова тема ще пиша направо тук:
Вградих си интернет страница от друг сайт в моя страница http://umnoizabavno.ovo.bg/index/besenica/0-19 но незнам как точно да оразмеря страницата, че да се разпъва надясно, а не да се налага скролване и ако може да не се вижда десният панел (контейнер) с елементи.

Съобщението е редактирано от osemshest - Петък, 2013-05-24, 3:55 PM

GemДата: Неделя, 2013-05-26, 12:56 PM | Message # 20
Запознатa с oVo
Група: Администратори
Съобщения: 522
Награди: 20
за да разпънеш фрейма на 100% трябва да махнеш десния контейнер. за целта влез в режим на редакция на страницата и сложи отметка на "Приложете личен шаблон на страницата [?]"

След това през Контр.панел - Дизайн - Управление на дизайна (шаблони)
в шаблона на тази индексна страница изтрий

<td valign="top" width="214">
$GLOBAL_DRIGHTER$
</td>

след това коригирай кода за вграждане на фрейма или само добави height="1800" width="1200" frameborder="0"
<iframe src="http://prize.bg/hangman_game" height="1800" width="1200" frameborder="0"></iframe>

ако не искаш да махаш десния контейнер постави :
<iframe src="http://prize.bg/hangman_game" style="width:100%; height:1800px;"></iframe>

в зависимост от екрана може да има хоризонтален скрол, може и да няма.......аз съм с широк екран и нямам хор. скрол

Gem Design Studio
best.ovo.bg Най-добрите сайтове в OVO
help.ovo.bg Уроци, шаблони и скриптове за OVO

osemshestДата: Неделя, 2013-05-26, 9:53 PM | Message # 21
Сержант
Съобщения: 20
Да, на мен точно това ми е идеята- да не се вижда десният контейнер, той не ми е нужен в това приложение. Още сега почвам да го действам и ще пиша дори и при положителен резултат. smile
applause Голямо благодаря cranky Оправих го само, че размера на фрейма го направих 1000:1000 иначе се разпъваше много грозно, а то отляво и отдясно сайта има доста голям фон, в който няма нищо. Така че, по този начин ми е доста по- удобно. Отново, благодаря! Помислих, че сте ме забравили, защото вече незнам кой ден си чакам отговор. Но си заслужаваше чакането.

Съобщението е редактирано от osemshest - Неделя, 2013-05-26, 10:10 PM

sikei_menДата: Неделя, 2015-04-05, 12:27 PM | Message # 22
Частен
Съобщения: 3
Награди: 0
oziris811,
Здравей приятелю.
Сам ли направи този сайт, или някой ти помогна. Аз се мъча вече 5 дни, но въобще не се справям. Ще може ли малко помощ.
Аз искам само да сложа няколко картини с описание на първа страница на моя сайт. Какво ли не пробвах.

Форум » УПРАВЛЕНИЕ И НАСТРОЙКИ » Редактор страници » Редактор страници (Как да?)
Страница 2 от 2«12
Търси:

Направете безплатен уеб сайт с oVo